Nasi ludzie na Targach Książki - 23 maja 2009 | MOrdowy tydzień
Nasi ludzie na Targach Książki - 23 maja 2009

Klubowiczka Anna Niklewska donosi z Targów Książki, czyli na tropie inspektora Borewicza

Oto moja gorąca relacja z targów i zdjęcia zrobione przez Anię Lewandowską.
23 maja 2009 roku przybyłam na targi książki do PKiN-u, zastanawiając się intensywnie po drodze, gdzie jest wejście. Zazwyczaj weekendy majowe spędzam na działce, więc ostatnio na targach byłam hohoho, a może dawniej.
Nie ma jak potęga umysłu, więc po intensywnym procesie myślowym doszłam, jak trafić. Przed Pałacem wiła się kolejka do kasy, co mnie mocno zaskoczyło. Na szczęście szybko się posuwała. Odruchowo zadzwoniłam do Ani, która właśnie była w drodze, żeby ją poinformować, że jestem na posterunku.
Kupiłyśmy bilety i natychmiast udałyśmy się do stoiska, gdzie podpisywał swoją książkę Krzysztof Szmagier. Był tam też - wcześniej zapowiadany - Bronisław Cieślak. Pan Szmagier, jak widać na załączonym zdjęciu, tryskał zdrowiem i (czego na zdjęciu nie widać) elokwencją.
Niestety, warunków do rozmowy nie było, bo para była rozrywana zarówno przez fanów, jak i dziennikarzy. Udało mi się dostać autografy, a Ania zrobiła nam wspólne zdjęcie.
Autografy widać na załączonym zdjęciu. Ten trzeci to podpis Piotra Fronczewskiego, który przyszedł się przywitać z obydwoma panami. Nie chciał dawać autografów, bo się strasznie spieszył. Mnie się udało, jako szefowej fanklubu, a że w pośpiechu nie znalazłam długopisu, podpis złożony został kredką do ust.
Na koniec akcent osobisty. Dzięki Ani, która miała harmonogram starannie rozpisany, ustawiłyśmy się w kolejce do pana Stanisława Tyma. Chciałam go zapytać czy znał mojego Ojca bo wiedziałam, że chodzili do tej samej szkoły. Okazało się, że nie tylko chodził ale i pamiętał. Dzięki temu zostałam wyściskana i wycałowana!

 

 

 

© 2001-2011 Klubowicze - Klub MOrd. Polskie kryminały milicyjne. Klub Kryminalny. Powieść milicyjna, kryminalna i szpiegowska. Kryminał PRL. Morderstwo w PRL.